


Sobota 7. června 2025, 13:00–22:00 | Keťásek, Jihlava
Piknik na Keťásku se po roce opět vrací – a letos to bude jízda mezi světy, generacemi i kontinenty.
Tématem letošního ročníku je „Jiná generace“, protože si myslíme, že rozdíly mezi námi nejsou tak velké, jak se může zdát.
Umění, relax a chuť se potkat totiž spojují nás všechny – ať už je nám patnáct, padesát nebo pět.
Letos bude Keťásek výjimečný – přivítáme indiánského náčelníka Itazipu Wašté (Dobrý Luk) a jeho bojovníky z kmene Lakotů.
Dorazí se svým tee-pee, ukážou tradiční oděvy, zvyky i způsob života. Děti vypustíme do tee-pee, dospělí si užijí vyprávění a autentičnost, která se jen tak nevidí.
Piknik není jen pro diváky – je to otevřený prostor pro všechny, kdo chtějí tvořit a sdílet. Jste malíř, básník, performer, fotograf, nebo vás jen baví něco dělat? Přijďte se představit!
Pokud potřebujete místo nebo nějaké zázemí, ozvěte se dopředu na našem Facebooku nebo Instagramu, případně se stavte rovnou na místě. Prezentace je zdarma, ale inspirace a nová spojení jsou k nezaplacení.
Od 13:00 do 17:00 proběhne velkolepá soutěž o nejlepší buchtu z řad návštěvníků. Přineste svůj sladký (nebo klidně slaný) výtvor na označené místo, získejte soutěžní číslo a dejte svou buchtu ochutnat porotě. Hodnotí se:
Porota se postará o “odborný” posudek, ale možná zapojíme i hlas lidu – zatím ladíme pravidla, tak sledujte naše sítě a buďte u toho!
Pro všechny. Pro mladé i starší, pro rodiny s dětmi, pro partu přátel i pro osamělé duše, které se chtějí spojit s ostatními u dobrého jídla, hudby a pohodové atmosféry. Přijďte si zapiknikovat, zažít, zapojit se nebo jen tak být.
Chceme, aby si akci mohl užít každý. Pokud chcete pomoct, stačí přijít, pozvat kamarády, sdílet info, nebo nám pomoci na místě.
Za akcí stojí spolek Ji.nA.K, který propojuje komunitu tvůrců a veřejnosti. Bez našich skvělých partnerů by to ale nešlo: